Výstava betlémů ve Strašicích 2017

Příznivci betlémů mohli o víkendu 2. – 3. prosince ve Strašicích shlédnout naší výstavu v klubovně Společenského domu.

Hlavní vystavovatelkou byla letos paní Jiřina Hánová z Rokycan, členka spolku Betlemáři Plzeňka. Paní Hánová nám zapůjčila množství nejrůznějších betlémů, velký betlém ve skříňce, betlémy z počátku minulého století, reklamní betlémy, na které se specializuje, betlémy různých význačných autorů – např. Jarmily Haldové, ty se líbí zvláště dětem.

Další betlémy zapůjčila paní Ivana Sieberová, členka téhož spolku betlemářů, několik betlémů dodalo Křesťanské sdružení Immanuel.

V pátek si výstavu prohlédla školka, o víkendu pak místní ze Strašic a okolí. Snad se všem výstava líbila. Děkujeme paní Kloudové z místní knihovny za její vstřícné jednání a pomoc při přípravách výstavy.