Výstava betlémů ve Strašicích 2016

Na první prosincový víkend roku 2016 jsme spolu s Místní knihovnou Strašice přichystali Výstavu betlémů v malém sále knihovny ve Společenském domě ve Strašicích.

Na výstavu nám přispěli ze svých sbírek členové spolku Betlemáři Plzeňska. Betlémář ing. Zdeněk Mann z Vitinky u Rokycan vystavil své vyřezávané dřevěné betlémy i betlémy v lahvích, paní Jiřina Hánová z Rokycan dodala některé nevystřižené archy starých betlémů a sérii stojánků na vánoční stromeček. Svými betlémy také přispěla paní Sieberová, rodačka z nedalekého Hrádku, v současnosti pracovnice Klatovského muzea.

Reprinty několika starých betlémů poskytl ing. Tomáš Faltys, který zařídil jejich vytištění pro podporu vybudování muzea betlémů v tvrzi v Čachrově na Šumavě. Krásný byl třeba Starý betlém ze Šumavy se zasněženou krajinou.

Z místních občanů na výstavu přispěla svým betlémem paní Buršíková, které tímto také děkujeme.

Děti si mohly na výstavě vyrobit svůj malý betlémek.

A určitě náš dík patří paní Lexové za její pomoc při propagaci a realizaci výstavy.

betlemy_strasice_v2i