Výstava betlémů a vánočních pohlednic Strašice

Pro lidi ve Strašicích jsme spolu s Místní knihovnou vedenou paní Lexovou připravili ve Společenském domě v rámci akce Advent výstavu vánočních pohlednic a betlémů.vánočnívýstava_Strašice_plakátek_v4_malý

Návštěvníci mohli vidět 12 panelů s vánočními pohlednicemi. Od nejstarších z doby Rakouska-Uherska, které byly často zlacené a ještě dozdobované textilií, přes pohlednice význačných autorů až k pohlednicím s vánočním příběhem. Pro výstavu je pečlivě vybrala ze své sbírky paní Jiřina Hánová z Rokycan.

HPIM2290
Mezi panely s pohlednicemi bylo vystaveno 15 betlémů. Od sběratelsky cenných, přes kuriozity jako např. jeden z Etiopie ve východní Africe, betlémy současných autorů, několik keramických, aromalampa, až po velký betlém z olivového dřeva dovezený z Izraele s figurkami 30cm vysokými.

HPIM2285
Připravili jsme také jeden panel s textem z Matoušova evangelia z Bible o Ježíšově narození. Kromě toho jsme pro děti připravili i několik  beltémků k vybarvení nebo vystřižení.

HPIM2319
Akce Advent, jejíž součástí byla naše výstava, náš překvapila příjemnou atmosférou.

HPIM2333

Doufáme, že se výstava líbila. Možná to někoho povzbudí, aby si na vánoce doma také vystavil svůj betlém. Vánoce nejsou jen o nákupech a dárečcích.